Niepubliczna Poradnia
Psychologiczno - Pedagogiczna

homocreator logoNiepubliczna Poradnia
Psychologiczno - Pedagogiczna

Rezerwacja Szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Wyszukaj

Partnerzy


Wsparcie i rozwój osobisty osób dorosłych

 

WSPARCIE I ROZWÓJ OSOBISTY osób dorosŁYCH

 

TRENINGI KOMPETENCJI WYCHOWAWCZYCH METODĄ MarteMeo® W metodzie MarteMeo® mówi się o niewykorzystanych możliwościach rozwoju. Celem tej metody jest wsparcie rodziców oraz dzieci w ich rozwoju, doskonalenie kompetencji rodzicielskich i sztuki komunikowania się, tworzenie zdrowych relacji między członkami rodziny, opartych na współpracy, szacunku, zrozumieniu. W metodzie pracuje się na nagraniach video z codziennego życia rodziny.   Nagrania te są następnie analizowane w kontekście interakcji. Na pozytywnych momentach nagrania buduje się dalszą strategię postępowania.
KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE, PEDAGOGICZNE, LOGOPEDYCZNE Mają na celu doraźne wsparcie w rozwiązywaniu problemów osobistych, rodzinnych, wychowawczych i edukacyjnych.
Stress Control - TRENINGI METODĄ BIOFEEDBACK

Stress Control to program, który uczy pacjenta kontroli stresu i prostych technik relaksacji.

Program przeznaczony jest dla osób zdrowych, które prowadzą aktywny tryb życia (osoby aktywne zawodowo, sportowcy, muzycy), jak i osób chorych, u których stres jest objawem choroby, przyczyną lub skutkiem zaburzeń (zaburzenia lękowe, fobie, PTSD, zaburzenia emocjonalne, depresja, bezsenność, choroby somatyczne, nadciśnienie).

TERAPIA DLA PAR I MAŁŻEŃSTW Terapia przeznaczona jest dla par (małżeństw, narzeczonych, partnerów), które przechodzą kryzys, ale mają motywację do pracy nad zmianą, nad odbudowaniem lub zbudowaniem od nowa dobrej, bezpiecznej, zdrowej i satysfakcjonującej relacji w związku.
 
WARSZTATY DLA RODZICÓW
NOWY ETAP W ZWIĄZKU, GDY POJAWI SIĘ DZIECKO Warsztaty o tematyce zmian, jakie zachodzą po pojawieniu się dziecka – zmiana podziału obowiązków, relacji między partnerami i z innymi członkami rodziny. Jak zadbać o związek po przyjściu na świat malucha i jaki wpływ te zmiany mają na nasz związek w przyszłości?
ŚWIADOME RODZICIELSTWO Warsztat o tym, dlaczego warto być świadomym rodzicem, co to znaczy dla nas i dla dziecka, jak nasza postawa wpływa na kształtowanie się osobowości dziecka.
WARSZTATY DLA TATY Warsztat o tym, jak ważną rolę odgrywa ojciec w życiu swojej rodziny i jak ważne są jego postawy i postępowanie względem dzieci. Zarówno synowie, jak i córki, czerpią pewien wzorzec ze swojego ojca, a to, w jaki sposób ojciec okazuje miłość ma duży wpływ na dalsze życie dzieci, na ich relacje z innymi ludźmi.
MOJE ZASOBY Jak zadbać o własne zasoby (cierpliwość, uwaga), aby tworzyć dobre relacje rodzinne.
WARSZTAT DOTYCZĄCY TWORZENIA PLANU WYCHOWAWCZEGO Warsztat o tym, czy warto wyznaczać cele wychowawcze i jak to robić? Jakie cele wyznaczać? Jakie wartości chcemy przekazać dziecku? Co jest dla nas ważne? Jakie mamy wyobrażenia o wychowaniu dziecka? Czym jest wychowywanie dziecka? Po co stawiać sobie cele, jak to robić i kiedy zacząć?

plansza informacyjna PFR