Niepubliczna Poradnia
Psychologiczno - Pedagogiczna

homocreator logoNiepubliczna Poradnia
Psychologiczno - Pedagogiczna

Rezerwacja Szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wyszukaj

Partnerzy


Bezpłatne wsparcie dla rodziców i dzieci

Bezpłatna oferta dla przyszłych rodziców i rodziców dzieci do 2 lat

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych:

-      Porad z zakresu profilaktyki zaburzeń rozwoju.

-      Psychoedukacji dotyczącej zasad opieki nad noworodkiem niemowlęciem i małym dzieckiem, która to skupia się na dobrym i zdrowym rodzicielstwie. Dotyczy również przekazywania rodzicom wiedzy przydatnej do radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, doświadczających problemów związanych z wychowywaniem i opieką nad dzieckiem.

-      szkoleń, warsztatów o charakterze edukacyjnym, informacyjnym doradczym

-      porad specjalistycznych dla rodziców dzieci do 2 roku życia.

Spotkania dla przyszłych rodziców.

"Bliskość przed narodzeniem - o komunikacji prenatalnej". Jak dbać o emocjonalny rozwój dziecka w okresie prenatalnym? Emocje rodziców w trakcie ciąży a reakcje dziecka. W jaki sposób dziecko przed narodzeniem odbiera sygnały z zewnątrz? Co dziecko zapamiętuje z okresu prenatalnego? W jaki sposób dziecko przed narodzeniem próbuje komunikować się z otoczeniem? Jak budować więź z dzieckiem jeszcze przed porodem?

"Gdy rodzi się Rodzina" Przekonania i oczekiwania partnerów wobec zmian, które nadchodzą. Jak przygotować się na pełnienie nowych ról? Jak być partnerami w rodzicielstwie? Jak przeorganizować dotychczasowe życie? Czego się boję i czego chcę uniknąć? Jakim chcę być rodzicem?

"Uwaga, nadchodzę!" Czyli jak sobie wyobrażam poród i spotkanie z maluszkiem. O lękach i niepokojach przyszłych mam, o wyobrażeniach i marzeniach.

"Ja - atrakcyjna kobieta i matka w jednej osobie" Jak godzić bycie kobietą z macierzyństwem? Moje poczucie atrakcyjności. Wizerunek ciała kobiety we współczesnym świecie oczami kobiet i mężczyzn. Kult piękna. Reakcje kobiety i jej partnera/ojca dziecka na zmiany zachodzące w ciele kobiety w ciąży i po porodzie oraz karmieniu piersią. Fizjologia porodu a atrakcyjność kobiety w oczach partnera).

"Fajnie mieć rodzeństwo" Przygotowanie starszych dzieci na pojawienie się rodzeństwa. Kiedy i jak powiedzieć dziecku, że będzie miało brata lub siostrę? Jak budować dobrą więź między rodzeństwem przed i po narodzinach. Jak włączać dziecko w opiekę nad maluszkiem, aby czuł się ważny i potrzebny? Trudne emocje i zazdrość o malucha, jak rodzić sobie z nimi radzić?

"Rodzicielstwo bliskości - czyli jak budować więź z dzieckiem." Co daje nam uważna obecność? Jak podążać za dzieckiem? Jak uczyć się siebie na wzajem? Czy rodzicielstwo bliskości to wymysł dzisiejszych czasów czy powrót do korzeni? Przeanalizujemy 7 filarów Rodzicielstwa Bliskości. Weźmiemy pod lupę mity i fakty na temat tej filozofii rodzicielstwa. Zestawimy teorię z praktyką.

Spotkania dla świeżo upieczonych rodziców:

"Dobre rady cioci Kloci" czyli o tym jak radzić sobie z radami doświadczonych członków rodziny. Jak być asertywnym w relacjach z bliskimi?

"Mam tę moc" - Gdy dziecko płacze, budzi się co kilka minut, nie chce jeść... Jak radzić sobie z własną frustracją? Jak znaleźć w sobie siłę i spokój? jak rozpoznawać potrzeby dziecka? jak i kogo prosić o pomoc? Czy mam prawo mieć czas tylko dla siebie? i jak to zrobić? Moje zasoby w trudnych sytuacjach.

"Super mama, super tata - czyli o wystarczająco dobrych rodzicach" moje zasoby, czym dysponuję i jak to mogę wykorzystać w opiece i wychowaniu dziecka, jakim rodzicem chcę być? Czy muszę być idealnym rodzicem? Mity i rzeczywistość na temat macierzyństwa i ojcostwa.

"Jak dbać o związek po narodzinach dziecka?"

Jak nie dopuścić do kryzysu w związku? Jak pomimo zmęczenia, niewyspania i braku czasu na cokolwiek innego niż zajmowanie się Dzidziusiem zatroszczyć się o swój związek? Podsuniemy kilka pomysłów i podpowiemy co robić by pielęgnować uczucia w związku.

"W świecie zmysłów - propozycje aktywności i zabaw z dzieckiem w pierwszym roku życia"

Jakie znaczenie ma dotyk, dźwięk, ruch, zapachy, kolory na rozwój Dzidziusia? Czy noszenie na rękach to rozpieszczanie czy naturalna potrzeba? Jaki związek na prawidłowa integracja sensoryczna z noszeniem na rękach, czy bujaniem? Kołysać dziecko czy nie? Pozwolić mu płakać czy uspokajać? Jak zorganizować przestrzeń dziecku, aby miał możliwość optymalnego rozwoju? Jak podczas codziennych czynności wspomagać rozwój?

"Mali odkrywcy - czyli o rozwoju dziecka poprzez zabawę w wieku 1-2 lata" W co się bawić z dzieckiem, aby wspierać jego rozwój? Podpowiemy zabawy, które wpłyną pozytywnie na rozwój 8 inteligencji dziecka. Zatroszcz się o dobre fundamenty rozwoju swojego Malucha.

"Świat uczuć dziecka. Pomóż mi zrozumieć co czuję" O stanach emocjonalnych dziecka i własnych reakcjach na jego zachowanie. Jak radzić sobie w trudnymi uczuciami? Jak komunikować się z dzieckiem? Bunt dwulatka - mit czy fakt? Spotkanie dla rodziców dzieci 1-2 letnich.

"Rozwój emocjonalny niemowlaka i sposoby komunikacji z nim" Dlaczego dziecko płacze? Jak rozpoznać jego potrzeby? Co pomaga w budowaniu więzi? Dla rodziców dzieci do 1 r.ż.

"Jak zapobiegać lękom i problemom emocjonalnym u dzieci?"

Co to jest lęk i strach, jak się objawia i do czego prowadzi u małych dzieci. Jak rodzic może im zapobiegać?

"Najczęstsze trudności wychowawcze - jak sobie z nimi radzić?" Tablety i komórki co z tym zrobić? Zakupy z dziećmi - jak unikać awantur? Jak zareagować, gdy czas wracać do domu, a dziecko nie chce opuścić placu zabaw? Co zrobić gdy jedzenie trwa 2 godziny? Jak egzekwować sprzątanie zabawek? Jak moje emocje oddziałują na dziecko? Spotkanie dla rodziców dzieci do 2 lat.

WSPARCIE

DLA PRZYSZŁYCH RODZICÓW I RODZICÓW

ORAZ

DZIECI DO LAT 2

REALIZOWANE W RAMACH PROGRAMU

"OPOLSKIE DLA RODZINY"

PROJEKTY WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ

ZADZWOŃ I UMÓW WIZYTĘ LUB ZAREZERWUJ MIEJSCE NA WARSZTATACH

tel.: +48/ 669 472 410

ZOBACZ TERMINARZ NA MIESIĄC: WRZESIEŃ

 

HOMO CREATOR

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych

Krapkowicka 10A Opole tel.: +48/ 669 472 410

www.homocreator.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. facebook: /PoradniaPsychologicznaOpole/

DZIECI

dorośli

nauczyciel

Warsztaty dla dzieci i rodziców

Warsztaty dla dzieci i rodziców

24-09-2014 Kliknięć:21074

zapisy przyjmujemy telefonicznie: 669 472 410; lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strefa dziecka zaprasza dzieci od 5 do 13 lat na zajęcia „Silne Dziecko", czyli pewne siebie i szczęśliwe dziecko
Zajęcia nastawione są na rozwój inteligencji emocjonalnej, na odkrywanie swoich mocnych stron, rozumienie emocji, budowanie poczucia własnej wartości, dobrych relacji z innymi, motywację do działania, do nauki. Formą pracy jest nauka poprzez zabawę.

Zajęcia raz w tygodniu w godz. 18.00-19.30
Cena 140...

Czytaj więcej