Niepubliczna Poradnia
Psychologiczno - Pedagogiczna

homocreator logoNiepubliczna Poradnia
Psychologiczno - Pedagogiczna

Rezerwacja Szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wyszukaj

Partnerzy


Oferta

W poradni diagnozujemy problemy dziecka Do Państwa dyspozycji są psycholodzy, pedagodzy, terapeuci i logopedzi, którzy są starannie przez nas wybrani tak, aby zapewnić Państwu jak najwyższą jakość usługi. Nasi specjaliści wciąż podnoszą swoje kwalifikacje i na bieżąco śledzą literaturę przedmiotu.

 

Poradnia wydaje, na podstawie badań diagnostycznych, opinie psychologiczno-pedagogiczne dotyczące:

 •  kompleksowej oceny dojrzałości szkolnej 5 i 6-latków,
 •  dostosowania wymagań szkolnych i egzaminacyjnych dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się: dysleksja, dysgrafia i dyskalkulia,
 •  ogólnych trudności w uczeniu się,
 •  dzieci dotkniętych problemami emocjonalnymi i społecznymi,
 •  dzieci szczególnie uzdolnionych.

Opinie przez nas wydane są równoprawne z opiniami poradni publicznych, charakteryzują się:

 •  indywidualnym podejściem do problemów dziecka,
 •  obszernym wyjaśnianiem przyczyn trudności (zarówno tych szkolnych jak i emocjonalnych)
 •  szczegółowymi zaleceniami dla nauczycieli w obszarze dostosowania wymagań i metod pracy oraz wsparcia psychologicznego,
 •  zawierają szczegółowe wskazówki dla rodziców do pracy z dzieckiem w domu ze wskazaniem konkretnych ćwiczeń oraz pomocnej literatury

Wykonujemy również badania psychologiczno-pedagogiczne wymagane przez instytucje orzekające o niepełnosprawności i o potrzebie kształcenia specjalnego.
Dokonujemy oceny braku przeciwwskazań psychologicznych dla dzieci grających w teatrze, filmie, reklamie oraz kandydatów do szkół artystycznych i innych.
Orientacyjny czas badań psychologiczno-pedagogicznych to 3 - 4 godziny – dwa spotkania. W szczególnych przypadkach, istnieje potrzeba badań uzupełniających, (m.in. w przypadku nadpobudliwości psychoruchowej, bądź podejrzenia upośledzenia umysłowego), mogą to być 3 - 4 spotkania, w zależności od specyfiki problemu i pracy dziecka.

Udzielamy porad psychologicznych, pedagogicznych i logopedycznych dla rodziców dzieci w wieku od 0-18 lat, dotyczących rozwoju dziecka, wychowania, edukacji czy zdrowia psychicznego.
Już wkrótce będzie możliwość badania rozwoju psychoruchowego małych dzieci (0-3 lata)

Oferujemy indywidualne wsparcie psychologiczne on-line
Higiena zdrowia psychicznego jest równie ważna jak zdrowia fizycznego, o czym często zapominamy. W zaciszu swojego domu wystarczy włączyć komputer, uruchomić Skype i o umówionej godzinie połączyć się z poradnią. Termin spotkania można rezerwować telefonicznie lub e-mailowo.
zalety:

 •  dowolność czasu i miejsca kontakt.
 •  oszczędność czasu,
 •  dyskrecja

 Wybrane obszary wsparcia:

Ciąża, macierzyństwo - przygotuj się do nowej roli.
o porodzie i pielęgnacji maluszka dowiesz się w szkole rodzenia, czasami jednak potrzebne jest wsparcie psychologa, który przeprowadzi cię przez trudne chwile. Musisz odnaleźć się w nowej roli, która wymaga od ciebie cierpliwości, spokoju, zorganizowania, pozytywnego nastawienia, umiejętności godzenia róźnych rzeczy, dodatkowo zadbania o swoje zdrowie i wygląd. Jest to, szczególnie na początku, bardzo trudne. Łatwo jest popaść we frustrację, zniecierpliwienie, niezadowolenie z samej siebie, a nawet depresję, szczególnie gdy wszystko jest nie tak jak powinno, a dzieciątko płacze całymi dniami.

Wychowanie dzieci, w tym jak: radzić sobie z agresją, rozwijać zdolności dzieci, kształtować prawidłowe zachowanie, stymulować wszechstronny rozwój dziecka;
Wychowanie dziecka to proces, począwszy od okresu niemowlęctwa, aż do dorosłości. Dlatego też należy wciąż doskonalić i rozwijać swoje umiejętności wychowawcze.

Komunikacja w rodzinie, w pracy, asertywność;
Skąd się biorą konflikty? jakie są ich przyczyny? jak je rozwiązać? jak komunikować się asertywnie? często kontakt z najbliższymi nie należy do najłatwiejszych, szczególnie gdy dziecko wchodzi w okres dojrzewania, a przez styl życia jaki nam obecnie towarzyszy, nie mamy wystarczającej ilości czasu dla siebie nawzajem. Nasze wspólne chwile z rodzina często ograniczają się do wieczornych spotkań i wspólnych zakupów w weekend.

Stres i wypalenie zawodowe, depresja - profilaktyka i przeciwdziałanie;
Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia, nie można go wyeliminować, ale można nauczyć sie nim zarządzać oraz metod relaksacji, odpowiedniej reakcji na sytuacje stresujące. Wypalenie zawodowe często towarzyszy zawodom, w których jest ciągły kontakt z ludźmi, naucz się jak zapobiegać skutkom wypalenia.

Rozwój osobisty, kariera, kreowanie wizerunku, zarządzanie sobą w czasie;
Praca nad poczuciem własnej wartości, odkrywanie mocnych stron, motywacja, rola pierwszego wrażenia, psychologia barw, praca z ciałem, rola kobiecości w kształtowaniu wizerunku, efektywne zarządzanie swoim czasem

DZIECI

dorośli

nauczyciel

Warsztaty dla dzieci i rodziców

Warsztaty dla dzieci i rodziców

24-09-2014 Kliknięć:20223

zapisy przyjmujemy telefonicznie: 669 472 410; lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strefa dziecka zaprasza dzieci od 5 do 13 lat na zajęcia „Silne Dziecko", czyli pewne siebie i szczęśliwe dziecko
Zajęcia nastawione są na rozwój inteligencji emocjonalnej, na odkrywanie swoich mocnych stron, rozumienie emocji, budowanie poczucia własnej wartości, dobrych relacji z innymi, motywację do działania, do nauki. Formą pracy jest nauka poprzez zabawę.

Zajęcia raz w tygodniu w godz. 18.00-19.30
Cena 140...

Czytaj więcej

plansza informacyjna PFR